Rubriky
Pro rodiče

Podpořte vznik tábořiště!

Podpořte skauty z Malenovic k soběstačnosti!

Milí rodiče, přátelé skautingu a komunito,

představte si, jaké to je, když vaše dítě zapaluje velký táborový oheň, čelí výzvám v přírodě a objevuje kouzlo přátelství. To jsou zkušenosti, které žádná videohra ani televize nemohou poskytnout. Jsou to okamžiky, které s námi zůstávají navždy a formují náš charakter.

Věříme v sílu těchto zážitků a přejeme si, aby je mohlo zažít co nejvíce našich dětí. Proto se obracíme na Vás s prosbou o podporu při stavbě našeho skautského tábora.

Tábořiště v Bohuslavicích jsme byli nuceni opustit. Minulý rok jsme zkusili, jaké to je si tábořiště pronajmout. Po dlouhém hledání jsme zjistili, že pěkné tábořiště je vždy spojeno s vysokou cenou za pronájem. Proto jsme se do budoucích let rozhodli vykročit směrem k soběstačnosti a vybudovat vlastní tábořiště. V posledních měsících se intenzivně věnujeme plánování stavby, shánění financí, opravám podsad, zašívání celt na stany, tvorbou nových podsadových stanů, impregnace nového hangáru, údržba/oprava střediskového nářadí.

Jelikož chceme v budoucnu toto tábořiště pronajímat, snažíme se o co nejvyšší funkčnost a kvalitu jak pro nás, tak i další skauty. Což sebou přináší určitou finanční náročnost.

Pro představu

Potřebujeme koupit:

🏕️ velký hangár, sloužící jako jídelna (25000)
🏕️ kamna do kuchyně (cena za materiál, kování a rám pro samovýrobu 12000)
🏕️ materiál na opravu starých podsadových stanů (cca 6000 – barva, brusné papíry, štětce, kování, svařování, dílce střechy)
🏕️ materiál na tvorbu nových 5 podsad ve stolářské dílně naším vedoucím Jeňou a kolegy (10000)
🏕️ izolovaná nádoba na exkrementy, aby nedošlo ke znečištění blízkého rybníka
🏕️ materiál na stavbu kuchyně, sprch, latrýn (trámy, desky, odkory, spojovací materiál, střecha – 14000) 
🏕️ umývárna (plech na svaření, kohoutky na vodu, hadice, spojky, těsnění – 1500)
🏕️ pevné desky na samovýrobu jídelních stolů a lavic (2000)
🏕️ další materiál a vybavení nutné pro táboření – impregnace, vybavení do kuchyně (3000), kanystry na vodu (2000), nářadí (1500)

Pokud získáme dostatek financí:

🏕️ 16 nových podsadových stanů – s kvalitníma, nepromokavýma celtama (jeden stan = 4000 celta + 8000 podsada)
🏕️ brutar na ohřev vody (cena za nový 4000)
🏕️ pivní sety do jídelny (jeden set 2800, potřeba 6 ks)

Proč žádáme o finanční podporu? 

Skaut funguje jako nezisková organizace, veškerá naše činnost stojí na aktivitě dobrovolníků, věnující se této činnosti ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměny. Finanční příspěvky na školní rok jsou rozloženy do organizační struktury, do malenovického zázemí (nájem a energie klubovny) a poté případně materiálu na kreativní a pracovní činnosti během roku. Nedisponujeme dalšími zdroji vyjma drobné dotace města Zlína, kterou musíme každoročně beze zbytku utratit.

Přibližná cena věcí, které letos kupujeme nutné k provozu tábora je 74 000 Kč

Tento článek je směřován k Vám, rodičům dětí – skautů/skautek našeho střediska, protože víme, že právě Vám na naší aktivitě nejvíc záleží. Tento dar může darován vámi, vaší firmou, nebo vaším zaměstnavatelem. S darovanou částkou automaticky posíláme potvrzení o daru, díky kterému si můžete vy, nebo vaše firma provést odpočet z daní.

Chcete podpořit uskutečnění snů a nezapomenutelných zážitků malenovických skautů? 

Krok 1: Podpořte nás finančním darem zaslaným na číslo účtu: 2501996212 / 2010

Krok 2: Vyplňte formulář a my Vám vystavíme potvrzení o daru.

Za Malenovické skauty,
Víťa Mrlík, vedoucí tábora