Rubriky
Pro rodiče

Stavěčka 16-18.6.


Vážení rodiče, střediskoví kamarádi a všichni ostatní, kteří máte v úmyslu podílet se na přípravě tábořiště. V následujících řádcích si rozebereme pár organizačních záležitostí, které se týkají stavěcího víkendu.

Většina z vás nám odpověděla, jakou část víkendu se zůčastní, kolik vás přijede, zda budete mít vlastní stan a jakým nářadím disponujete. Za to jsme moc rádi, ulehčuje nám to plánování práce. A nyní k otázkám, které doposud nebyly zodpovězeny.

1.) Kudy přesně přijet a kde zaparkovat?

Parkovat budete na začátku táborové louky, konkrétní místo najdete na mapce. Termínově nám stavěčka koliduje s hody v Bohdalicích – Pavlovicích. Proto je možné, že někteří z vás přijedou v době průvodu vesnicí a budou muset využít vedlejší příjezdovou trasu. Viz vyznačená trasa na mapce:

2.) Jak to bude se stravou?

Po zkušenostech z let minulých nebudeme chystat společné jídlo, přeci jen táborová kuchyně je docela specifická a chápeme, že není atraktivní pro všechny 😃.

Jídlo tedy každý po vlastní ose. Ale pokud budete potřebovat něco svého-dovezeného ohřát, není problém, k dispozici je ohniště i naše plynové vařiče, na kterých můžete vařit i ohřívat.

3.) Kde budete stanovat ⛺?

Všichni z vás nám napsali, že máte vlastní stany, což je skvělé, vyčlenili jsme pro jejich stavbu nejrovnější část na začátku táborové louky.

4.) Musíte přijet v nějaký konkrétní čas?

Je lepší, když víme v kolik přijedete, organizačně to pomáhá, ale nevadí, když přijedete později nebo dříve, stane se. My budeme na louce od pátku 15h do nedělních 20h večer. Přijet tak můžete kdykoliv v tomto rozmezí.

5) Na čem se bude pracovat?

Máme několik hlavních úkolů, od stavby kuchyně, přes natírání trámů, po sečení a hrabání. Práce je dost a je vhodná pro všechny možné pohlaví a věkové kategorie 😁. Každý „projekt“ má přiděleného skautského vedoucího, který ví, jak má vypadat výsledek.

6.) Co se bude dít večer?

Budeme samozřejmě rádi, když za námi přisednete k ohni a pokud si berete jako popracovní odměnu nějaký ten lahváč, ničemu to nevadí, jen s mírou prosím. A hlavně, nikoho nenutíme do socializace, žádné povinné karaoke, pantomima 🧑‍🎤a podobně, nemějte obavy.

V případě dotazů rovnou volejte 608 630 003 (Jirka Robenek)