Rubriky
Nezařazené

JOTA – JOTI 2019

18-20.října 2019 jsme se zúčastnili tradiční skautské celosvětové akce JOTA-JOTI. Pod touto zkratkou se skrývá mezinárodní skautské setkání, při kterém účastnici zůstávají ve svých klubovnách. Koná se každoročně třetí víkend v říjnu a jeho obliba neustále roste.

JOTA – angl.zkratka pro setkání prostřednictvím radiové komunikace, kdy skautské skupiny vytvoří radiostanice a komunikují s jinými v dosahu

JOTI – angl.zkratka pro setkání přes internet, formou skupinových chatů a videokonferencí

V našem případě se jednalo o tu jednodušší variantu přes internet. Spojili jsme se s řadou míst po celém světě Skauti, skautky, roveři a rangers z našeho střediska komunikovali především v angličtině.

Letos jsme měli o víkendu více naplánovaných aktivit, takže jsme stihli kontaktovat „jen“ skupinku skautů z Texasu.